دانلود فایل طرح درس ملی مفاهیم درس مدرسه هوشمند را در کتاب فارسی پایه چهارم

اهداف بر اساس تلفیقی از هدف نویسی برنامه درسی ملی و طبقه‌بندی جدید بلوم سطح هدف : وجود تعامل بین معلم و دانش آموزان در فراگیر

0 9.9k

بسم الله الرحمن الرحیم

تعدادصفحات فایل 10

فرمت فایل بصورت word

شرح حال

اهداف مرحله ای :

دانش آموزان پس از پایان جلسه آموزشی به اهداف زیر دست می یابند :

آشنایی با ضرورت و کاربرد درس  مدرسه هوشمند فارسی پایه چهارم

آشنایی با مبانی و مضامین درس مدرسه هوشمند فارسی پایه چهارم

مهارت خوب گوش دادن و خوب صحبت کردن

ادای احترام متقابل به دیگران و مشارکت در فرایند تدریس     

رئوس مطالب :

آشنا شدن با نقش و کاربرد درس مدرسه هوشمند فارسی پایه چهارم در زندگی روزمره-خوب گوش دادن و خوب صحبت کردن - آشنایی کامل دانش آموزان با مفهوم درس و  ایجاد تفکر و خلاقیت در فرایند یاد دهی  یادگیری

 

انتظارات از دانش آموزان در این درس

حیطه ها و اهداف

 

در مورد تنوع در جهان آفرینش تفکر کند و مهارتهای فرآیند تفکر را پیدا کند . 

تعقل

 

نسبت به مطالب بیان شده روحیه نقد پذیری و نقادی پیدا کند .

ایمان

 

مفاهیم و اهداف آموزشی درس را فراگرفته و آنها را تحلیل نماید.

علم

 

در مورد درس فرضیه سازی کرده و آن ها رد یا قبول کند . 

عمل

 

برای انجام اخلاق پسندیده از قبیل رعایت حقوق دیگران ، نظم در کلاس ، همکاری و تلاش کند و به دیگران نیز توصیه کند.

اخلاق

 

به سوالات مطرح شده پیرامون درس مدرسه هوشمند فارسی چهارم ابتدایی پاسخ گوست.

تعقل - علم

 

در پاسخگویی به سوالات و فعالیت های کلاسی فعال است.

علم - عمل

 

نسبت به مبانی اخلاقی و تربیتی در کنار آموزش علاقه مند می شود.

اخلاق

 

معلم کلاس را آماده کرده و به صورت یو شکل در می آورد و دانش آموزان را به چند گروه تقسیم می کند که بهتر بتواند با دانش آموزان ارتباط برقرار کرده و درس مدرسه هوشمند را تدریس نماید.

گروه‌بندی، مدل و ساختار کلاسی 

تلفیقی از پرسش و پاسخ ، بارش فکری ، نمایش اسلاید و نمایش پاورپوینت با موضوع  مدرسه هوشمند ، استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات

پیش بینی روش تدریس

کتاب درسی ، ویدیو پروژکشن ، رایانه ، ماژیک ، تخته ، کتاب کار ، گچ  ، دست سازه ، مداد ، پاکن 

وسایل آموزشی

روش تدریس

فعالیت دانش آموز(اندیشه ورزی ، دست ورزی ، خلاقیت توام با خودباوری ، خودیابی و خود ارزیابی)

فعالیت دبیر (ایجاد موقعیت یادگیری)

 

***

مطالعه کتاب ، ساخت دست سازه 

مطالعه کتاب ، تهیه پاورپوینت ، تدارک تکالیف ، تولید محتوای الکترونیکی

 

***

مطالعة درس قبلی

سلام و احوالپرسی-حضور و غیاب فعال - هر دانش آموز، حضور خود را با کلمه انگیزشی که دوست دارد اعلام می کند.توجه نسبت به حالات روحی و فیزیکی دانش آموزان- بررسی وضعیت کلاس به صورت کلی- برقراری رابطه عاطفی

 


12,500 تومان